.

Az ókorban az egyiptomi Abu-Szírben cáfolhatatlan bizonyítékát találták egy fejlett technikának



Végső bizonyítéknak tekinthetők azok a képek, melyek alátámasztják, hogy ősi építők több ezer évvel ezelőtt birtokában voltak olyan fejlett technológiának, amely lehetővé tette számukra, hogy rendkívüli pontosságú furatokat készítsenek gránitba. A hátrahagyott egyértelmű jelek a hagyományos tudósok körében komoly zavart okoztak.

 

Ilyen furatot csak modern gépekkel tudunk készíteni

Vajon egy özönvíz előtti civilizáció nyomait fedezték fel? Mielőtt megpróbálnánk válaszolni erre a kérdésre fontos megjegyezni, hogy hasonló furatokat nem csak Egyiptomban, hanem az amerikai kontinensen, Ázsiában és a világon másutt is találtak.

Évtizedek óta foglalkoztatja a kutatókat szerte a világon az a gondolat, hogy az ókori egyiptomiak vajon rendelkeztek-e valamiféle fejlett technológiával már több ezer évvel ezelőtt. A bizonyítékok puszta mennyiségének ismeretében mára világossá vált, hogy számos ősi civilizáció, köztük az egyiptomiak is fejlett technológiákat alkalmaztak, melyek gyakorlatilag szinte nyomtalanul eltűntek.


<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/YY4V6q7WQEY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Azok a kutatók, akik támogatják ezt az elméletet, azokra a hihetetlen ősi helyekre mutatnak rá, ahol ezen technológiák hátramaradt nyomai megtalálhatók, melyek közül kétségtelenül az egyik legmeghökkentőbb Abu-Szír. A név a "Per-Uszir" szavakból ered, ami "Ozirisz házát" jelenti.

Az ősi település az Abu Ghorab templom közelében található, ami egy másik helyszíne több rejtélynek és megmagyarázhatatlan építési technikának. Abu-Szírnél négy piramis látható, amelyek látogathatók és Szahuré, Noferirkaré, Noferefré valamint Neuszerré fáraókhoz tartoztak.

Sokan, akik ellátogatnak Abu-Szírbe, megmagyarázhatatlan dolgoknak lehetnek tanúi, ami az ókori egyiptomiak több ezer évvel ezelőtti építészetét illeti. A hatalmas gránittömbökben olyan pontos furatok találhatók, amelyeket csak a mai modern technológiánkkal vagyunk képesek előállítani. Az egyik legnagyobb rejtély a kutatók számára, hogy vajon hogyan sikerült elérni ilyen szintű precizitást és pontosságot, amikor szerintük a fejlett technológia nem állt még rendelkezésre?

 
Annak érdekében, hogy gránitba furatot készítsenek, ma hidraulikusan nyomott gyémánt fejű gépeket és szerszámokat használnak. A hagyományos tudósok szerint ezek a gépek egyértelmű, hogy nem álltak rendelkezésre az ókori egyiptomiak számára több ezer évvel ezelőtt, ugyanakkor a hatalmas gránittömbök hasonló gépi megmunkálás bizonyítékait mutatják.

A mai egyiptológusok többsége szerint az ókori egyiptomiak réz fűrészeket, vizet és homokot használtak a gránit vágásához. Szerintük ezek az eszközök és technikák tették lehetővé, hogy a kőtömböket feldarabolják, ahhoz azonban, hogy elérjék azt a fajta pontosságot, mint ami például Abu-Szírben megfigyelhető, a kéziszerszámok, a víz és a homok nem elegendőek.
Egyszerűen nem lehet érvényes az egyiptológusok magyarázata, hogy az ősi emberek kézi gyártású eszközöket használtak annak érdekében, hogy létrehozzák a meghökkentő lyukakat egész Abu-Szírben. Mindez nem lehetett elég, ha figyelembe vesszük a szükséges nyomást és a szabályszerűséget. Hozzáértő kutatók szerint ahhoz, hogy ma lyukat fúrjanak a gránitba, a gyémánt fúrófej 1,24-2 kilogramm/négyzetcentiméteres folyamatos nyomására van szükség. Ez egy 10 centiméter átmérőjű furat esetében 100-170 kilogrammos nyomást jelent.

Nehéz elképzelni, hogyan sikerült elérni ezt a nyomást több ezer évvel ezelőtt kézzel, miközben tartották a szerszámokat. Abu-Szír ősi építőinek technológiai szintje olyan magas lehetett, amit csak a mai gépekkel vagyunk képesek elérni.
Az ókori Egyiptomban nem Abu-Szír volt az egyetlen hely, ahol bizonyítékokat hagytak hátra a fejlett technológia használói több ezer évvel ezelőtt. Ez nem egy egyedi helyszín, ahol fejlett fúrási technológiát alkalmaztak.

Szakkaránál, mintegy 10 kilométerre Gízától délre számos példa található a fejlett kő megmunkálásra, ahol hihetetlenül faragott gránit oszlopok láthatók lekerekített oldalakkal és éles szögekkel. A gízai nagy piramis egy másik példa. A királyi kamrában van egy hatalmas tárgy, melyet a főáramú tudósok hibásan "szarkofágnak" neveznek. Soha nem találtak benne múmiát, és semmi jele nem volt annak, hogy valaha is ilyen célra használták. A nagyméretű doboz asszuáni rózsakvarc gránitból készült, és további példája a rendkívül fejlett eszközök alkalmazásának. Számos kutató egyetért abban, hogy bárki is készítette a nagy dobozt, nagy valószínűséggel gyémánt szerszámokat használt annak érdekében, hogy elérje a kívánt pontosságot.


újvilágtudat

 

Webcam Fuengirola

csak egy kattintás és élőben nézhető a fuengirolai tengerpart



Vár a Costa del Sol